98552
  ۱۳۹۳/۱۰/۳۰
مدیر خانه عكاسان ایران: توانستن به گستره وسعت ایران است
افتتاحیه نمایشگاه عكس "ما می توانیم" برگزار شد
   


مدیر خانه عكاسان ایران: توانستن به گستره وسعت ایران است / در دوره های بعد جشنواره را ارتقا می دهیم
سید احسان باقری تأكید كرد: مبارزه در برابر سختی های تحریم از مهم ترین جلوه های انعكاس یافته در عكس های رسیده به این جشنواره است.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، افتتاحیه هشتمین جشنواره عكس "ما می توانیم" با حضور سیداحسان باقری مدیرخانه عكاسان ایران و عكاسان شركت كننده در این جشنواره، عصر امروز دوشنبه 29 دی ماه در گالری شماره یك خانه عكاسان ایران واقع در حوزه هنری برگزار شد.

در این برنامه، باقری با تشكر از زحمات اولیازاده مدیر سابق خانه عكاسان ایران تاكید كرد: برگزاری این جشنواره تلاش و عزمی مقدس بوده كه در خانه عكاسان ایران شكل گرفته است و اینك برای هشتمین دوره آن به نظاره نشسته ایم.

مدیرخانه عكاسان با بیان این كه خودش هم در یك دوره از این جشنواره رتبه كسب كرده است، ادامه داد: حضور در این جشنواره همواره برای عكاسان دغدغه بوده است تا توانمندی های كشورشان را به تصویر بكشند.

وی همچنین اظهار داشت: آنچه اكنون به نظر می رسد لازم است این جشنواره در دوره های بعد ارتقا پیدا كند و در كنار این جشنواره، جلسات بحث و گفت و گو و تبیین مفاهیم مختلف "توانستن" با عكاسان برگزار شود. در این دوره عكس های خوبی به جشنواره ارسال شده اما باید كاری كنیم كه از تكرار پیشگیری شود و برگزاری كارگاه ها و جلسات گفت و گو با كارشناسان عكاسی و حتی علوم انسانی می تواند در این زمینه موثر باشد.

باقری ضمن اشاره به مضامین گوناگون عكس های ارسالی به این مسابقه گفت: تحریمی كه برای كشورمان ایجاد شد و زمینه های مختلف اقتصادی و اجتماعی به خودش گرفت و مبارزه در برابر این سختی ها، از مهم ترین نكاتی بوده كه در این عكس ها بروز و ظهور یافته است.

وی با تاكید بر این كه به تعداد سلایق و به گستره ایران نگاه های متفاوتی به مفهوم توانستن وجود دارد، گفت: امیدواریم در سال های بعد، شاهد طیف وسیع تری از عكس ها با این موضوع باشیم و پیشرفت های اقتصادی، نظامی، هسته ای، فرهنگی و اجتماعی را در آثار ارسالی ببینیم.

پس از سخنان مدیر خانه عكاسان ایران و قرائت بیانیه جشنواره عكس "ما می توانیم"، اسامی برندگان این جشنواره به این شرح اعلام شد:

لوح تقدیر رتبه سوم و جایزه نقدی 10 میلیون ریال به آقای غدیر وقاری از استان خراسان رضوی

لوح تقدیر رتبه دوم و جایزه نقدی 15 میلیون ریال به آقای جاوید نیكپور از استان تهران

لوح تقدیر رتبه اول و جایزه نقدی 20 میلیون ریال به آقای محمدصابر شیخ رضایی از استان گرگان.

گفتنی است، تعداد 1056 اثر به هشتمین جشنواره عكس "ما می توانیم" با موضوعات علمی، هنری، ورزشی، صنعتی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی ارسال شد كه از بین این آثار 19 عكس برتر انتخاب شده و از امروز بیست و نهم دی ماه 1393 در گالری شماره یك خانه عكاسان ایران واقع در حوزه هنری به نمایش درآمد.


©2020 HozehHonari. All Rights Reserved